سرور blade چیست؟

سرور blade که گاهی اوقات به عنوان سرور با چگالی بالا نیز شناخته می شود، دستگاه فشرده ای است که حاوی رایانه ای است که برای مدیریت و توزیع داده ها در مجموعه ای از رایانه ها و سیستم ها به نام شبکه استفاده می شود. نقش آن این است که به عنوان مجرای بین رایانه ها، برنامه ها، برنامه ها و سیستم ها عمل کند.

یک سرور تیغه ای معمولاً از یک شاسی یا ساختار جعبه مانند تشکیل شده است که دارای چندین برد مدار الکترونیکی نازک و مدولار است که به عنوان تیغه های سرور شناخته می شود. به دلیل شکل فوق العاده نازک آنها تیغه نامیده می شوند. هر blade شامل یک سرور واحد است که اغلب به یک برنامه اختصاص داده شده است. اطلاعات موجود در سرورهای blade بر روی کارت حافظه یا سایر دستگاه های حافظه ذخیره می شود.

علاوه بر این، تیغه‌های جداگانه شامل پردازنده‌ها، حافظه، کنترل‌کننده‌های شبکه یکپارچه، آداپتور گذرگاه میزبان اختیاری کانال فیبر (FC) و سایر پورت‌های ورودی/خروجی هستند. اینها برای اتصال تیغه های سرور به واحدهای تیغه سرور دیگر در سیستم یا برای اتصال تیغه های جداگانه به منابع برق استفاده می شوند.

SuperBlade

سرور Blade یک سیستم سرور کوچک و ماژولار است که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که همه برای کار با هم بهینه شده‌اند. بخش های اساسی یک سیستم سرور Blade شامل موارد زیر است:

شاسی بلند: شاسی جعبه بیرونی کوچک یک یا چند سرور تیغه ای است که برای ذخیره قطعات مکانیکی از جمله سرورها و رک ها استفاده می شود.
تیغه ها: این قطعات مکانیکی کوچک سرورها را نگه می دارند و شامل سیستم های حافظه برای ذخیره داده ها و ارائه اطلاعات به سیستم های کامپیوتری در یک شبکه می باشند. آنها گاهی اوقات به صورت کشوهای بسیار نازکی که روی تیغه های دیگر قرار گرفته اند ظاهر می شوند.
سرورها: سرورهای داخل تیغه های جداگانه در داخل شاسی قرار می گیرند و حاوی حافظه، پردازنده ها و برنامه های مورد نیاز برای انجام وظایف خود هستند.
قفسه ها: رک ها معمولا برای ذخیره بسیاری از سرورهای تیغه ای در یک مکان فیزیکی مانند اتاق سرور استفاده می شوند.
یک هواپیمای پشتی: این قسمت از یک رک سرور، همه ماژول ها و سرورها را از طریق کابل کشی یا بردهای مدار متصل می کند.

San switch Ideal1

سرورهای HPE Blade شامل HPE Synergy 480، HPE Synergy 660، HPE Synergy 12000 فریم، HPE ProLiant BL660c Server Blade، BL460c، BL920s، BladeSystem c3000، BladeSystem c7000، BladeSystem c7000 و یک پلتفرم مدیریت سرعت و یک پلتفرم مدیریتی را ارائه می دهند.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از محصولات این شرکت به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi