چرا باید از یک سرور استفاده کنیم؟

سرورها اغلب برای کار مشخص ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته اختصاص داده شده اند. به این معنی که کار دیگری در کنار کار اصلی سرور انجام نمی شود.
از آنجا که یک سرور برای مدیریت، ذخیره، ارسال و پردازش داده ها و وظایف پشت سر هم و کار سنگین ۲۴ ساعته در روز ساخته و طراحی شده است، قطعا نسبت  به یک رایانه رو میزی قابل اعتماد تر و قدرتمند تر می باشد و ویژگی ها و سخت افزارهای مختلفی را که معمولا در یک رایانه رومیزی معمول استفاده نمی شود را ارایه می دهند.

   راهنمای خرید سرور با گارانتی ایده آل 

idealnethpe

کمپانی HP

کمپانی HP در اول ژانویه 1939 متولد شد و در حال حاضر در بیش از 160 کشور جهان نمایندگی دارد. HP ماشین های اداری تا قویترین ابر کامپیوترهای جهان و زیرساخت شبکه های لازم را فراهم می‌کند. این سهم وسیع از بازار به HP کمک می کند تا محصولات، خدمات و راه کارها را با نیاز و خواست مشتریان خود هماهنگ کند.
کمپانی HP معتبرترین و بزرگترین شرکت ارائه دهنده سرورهای پیشرفته در سراسر دنیا بوده و تا کنون بیش از 15000000 سرور Proliant به بازارهای جهانی ارائه نموده است. در حال حاضر بیش از 15000 برنامه کاربردی برای این نوع از سرورها در دسترس کاربران قرار دارد. همچنین کمپانی HP با ارائه سرورهای (Blade(c-Class به مشتریان خود کمک نموده است تا 42 درصد از هزینه‌های خدمات و نگهداری سرورهای خود را کاهش دهند. HP در سال 2006 موفق به دریافت جایزه بهترین نوع‌آوری در زمینه سخت‌افزار از Midsize Enterprise Summit گردیده است.

HP و Compaq در سال 2002 بهم پیوستند و سرورهای Proliant در سبد محصولات HP متولد شد. Server های proliant به علت توانایی گسترده و تنوع و کارآمدی در راستای هر راه کار مدت زمان زیادی است که شناخته شده و مورد استفاده شبکه های کوچک و بزرگ می باشند. محصولات hp به مشتریان در مدیریت ریسک و پیچیدگی ها کمک می کند و همچنین راه حل و خط مشی کاربردی را برای بهینه سازی مراکز داده در دسترس قرار می دهد. برای مثال server های proliant سری 300 و 500 جهت افزایش كارایی طراحی شده اند. در راستای پاسخ به همه نیازهای یک مجموعه بزرگ، Hp محصولات، خدمات و راه کارهایی چون: data storage شامل Storage Software ،Media &Tape Storage، Storage Archiving، Disk Storage System و Storage Networking را ارائه می دهد و به این ترتیب تمام نیازهای یک مرکز داده توسط محصولات HP مرتفع می گردد.

مقایسه HP با سایر برندها

بر اساس آخرین گزارش IDC که در نیمه اول 2008 منتشر شد و گزارش Gartner در پایان سال 2007، HP سالیانه بیش از 183000 سرور وارد بازار می کند که این رقم در حدود 29 درصد از کل بازار سرور جهان است. رشد در حدود 13 درصدی فروش سرورهای HP در سال 2007 موجب شده است این شرکت با 5.5 درصد افزایش درآمد حاصل از فروش سرور به عنوان اولین شرکت در میان رقبا معرفی شود. در خصوص سرورهای Blade این افزایش درآمد بسیار بالاتر و در حدود 85 درصد با سهم بازار 46.9 درصد بوده است.

برتری HP بر دیگر رقبا

با بررسی گزارش IDC و Gartner و هم چنین بازار ایران برتری HP بر ديگر رقبا به شرح ذیل می باشد: اطمینان بالا تشخیص هوشمند پردازنده قیمت مناسب در مقابل کارایی بالا سیستم power و cooling مناسب عملکرد بهینه سازی شده برای ظرفیت کار چند لایه درصد بالای سازگاری با سایر قطعات و راه کارهای شبکه امکان برگزاری دوره های آموزشی توسط نفرات مورد تأیید HP پشتیبانی فنی مناسب، قابل تعمیر و تعویض بودن اکثر قطعات نوآوری در افزودن feature های جدید نظیر Jumbo Frame، Teaming درصد بالای سازگاری با سیستم عامل ها و نرم افزار های کاربردی روز قابلیت Play & Plug بودن تجهیزات نظیر HDD ، ODD، Fan کارتهای گوناگون uptodate بودن متخصصین داخلی به علت user friendly بودن محصولات تازه وارد Remote Management از طریق پورت iLO3 و قابلیت ارتقای آن در سری های جدید کارآمدی سرورهای Proliant ، Integrity و Blade و برآورده سازی نیازهای شبکه ها در اندازه های مختلف

شرکت ایده آل شبکه نیز با بهره گیری از اهداف کمپانی HPE و ارائه تکنیک های جدید ارائه شده توسط این شرکت، توانسته خدمات بسیار ارزنده‌ای را به مشتریان خود ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان این شرکت به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

جهت مشاهده انواع سرورهای HPE اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع سرورهای HPE سری DL اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع سرورهای HPE سری ML اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع سرورهای HPE سری BL اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع تجهیزات ذخیره سازی HPE اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع قطعات سرورهای HPE اینجا کلیک نمایید.

logo-samandehi